Datum 26.04.2016

Organizace výstavy
Devátý ročník výstavy CCMT 2016 pořádal čínský svaz výrobců a uživatelů obráběcích a tvářecích strojů CMTBA v areálu výstaviště Shanghai New International Expo Centre - Pudong. Oproti poslední výstavě CCMT 2014, která byla na tomto výstavišti v únoru 2014 byly tentokrát využity další 3 haly, takže celkový počet výstavních hal byl 10. Mezinárodní výstaviště v Pudongu má celkem 17 velkých hal a v době výstavy CCMT byla v 7 halách areálu souběžně výstava sklářských strojů. Z dosavadních devíti ročníků výstavy CCMT se 6 výstav konalo v Shanghaji, jedna v Pekingu a dvě v Nanjingu. Česká expozice byla realizována v Nanjingu v roce 2012.

Na výstavě byly zastoupeny všechny významné zahraniční firmy z celého světa. Nejvíce výrobců bylo z kontinentální Číny a Thajwanu. Oficiální národní expozice měly mimo ČR následující země: Německo, Itálie, Japonsko, Korea, Španělsko, Švýcarsko, Thaiwan a USA.
Podle oficiálních údajů organizátora byla výstava realizována na celkové ploše 120.000 m2. Zúčastnilo se jí 145.666 účastníku z toho bylo 59.101 návštěvníků.

IMG 7718 CIMT 2016

 Účast českých firem na výstavě
České firmy vystavovaly ve společné oficiální expozici, kterou zajišťovalo MPO a realizátor akce BVV Brno. V pavilonu E4 vystavovali čeští výrobci na celkové ploše 240 M2. Společnost KOVOSVIT-MAS vystavovala pětiosé obráběcí centrum MCU 700V-5X. Výrobce TOS Varnsdorf předváděl 3D virtuální prezentaci a model horizontálního vyvrtávacího pracoviště. Informační stánky měly firmy, ŠKODA MT, ŠMERAL, HESTEGO, KS Kuřim, HOL-MONTA, TOSHULIN, WEILER. STROJÍRNA TYC a FERMAT. Mimo českou oficiální účast se ještě v hale E4 prezentovala firma NAREX Ždánice. Stánek SST byl v sekci světových oborových svazů.

Návštěva delegace ČR na výstavě
V průběhu oficiálního zahájení celé výstavy, kterou organizoval Čínský svaz CMTBA byla přítomna česká senátní delegace za doprovodů zástupců MZV, CzechTradu a CzechInvestu v teritoriu. Seznam účastníků české delegace byl následující:

 IMG 7738 CIMT 2016

ZÚ Peking
Bedřich Kopecký - mimořádný a zplnomocněný velvyslanec ČR v ČLR
Barbora Kocourková - 3. tajemnice Velvyslanectví ČR v Pekingu

GK Šanghaj
Richard Krpač – generální konzul ČR v Šanghaji
Jiří Beneš – konzul pro vízové otázky
Štěpán Vojnár – konzul pro školství, kulturu a ekonomiku

Senátní delegace
sen. Zdeněk ŠKROMACH
místopředseda Senátu PČR
sen. Veronika VRECIONOVÁ
místopředsedkyně Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR
sen. Pavel ŠTOHL
člen Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR
sen. Jan VELEBA
člen Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR
Andrea JŮZOVÁ
tajemnice Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu

Zobrazit na homepage ne

sst

© 2015 SST

webdesign
COMPEA, s.r.o.