22.04.2024

Ve dnech 20.- 21. června 2024 se bude konat setkání obchodních ředitelů členských firem Svazu strojírenské technologie, které bude opět spojeno s workshopem projektu Technologická platforma Strojírenská výrobní technika. Setkání se uskuteční v Kuřimi, na pozvání členské firmy KSK Precise Motion a.s.

21.11.2023

Ve dnech 2.- 3. 11. 2023 se konalo setkání obchodních ředitelů členských firem Svazu strojírenské technologie, které bylo opět spojeno s workshopem projektu Technologická platforma Strojírenská výrobní technika. Setkání se uskutečnilo ve Čelákovicích, na pozvání členské firmy Slovácké strojírny, jmenovitě závod TOS Varnsdorf, a.s.

Podrobnější zprávu si můžete přečíst v rubrice "Media - napsali o nás" a jednotlivá vystoupení / prezentace ze setkání si  můžete prohlédnout zde :

 

Vystoupení ředitele SST Ing. Paclíka

 

Prezentace RCMT Ing. Smolíka a Ing. Sulitky

 

Prezentace firmy Konica-Minolta

 

Prezentace firmy HELUKABEL

 

Informace o výstavách a veletrzích 2023 – 2024 – Ing. Musil

 

Informace o výstavách EMO Hannover, MSV Brno – Ing. Čáp

 

Informace o projektu TPSVT 

 

 

 

31.10.2023

      newsletter SST-Info č. 2/2023

 

 Vedle svazového časopisu Svět strojírenské techniky, vychází další vydání newsletteru "SST - info".

 

newsletter SST-Info č. 2/2023 - KE STAŽENÍ ZDE

 

2.6.2023

Ve dnech 1.- 2. 6. 2023 se konalo setkání obchodních ředitelů členských firem Svazu strojírenské technologie, které bylo opět spojeno s workshopem projektu Technologická platforma Strojírenská výrobní technika. Setkání se uskutečnilo ve Varndsorfu, na pozvání členské firmy TOS Varnsdorf, a.s.

Na setkání nabídlo vedení SST všem členům možnost prezentace na stánku SST na světové výstavě EMO 2023 v Hannoveru. Krátkou video prezentaci v angličtině  mohou společnosti zaslat na SST na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  do 30. 8. 2023.

 

jednotlivá vystoupení / prezentace ze setkání si zde můžete prohlédnout :

 

Vystoupení ředitele SST Ing. Paclíka

 

Prezentace Komerční banky

 

Prezentace firmy Ekomaziva s.r.o. – Ing. Pavel Čepelák

 

Prezentace firmy SolidVision s.r.o. – Kamil Krč,MBA

 

Informace o výstavách a veletrzích 2023 – 2024 – Ing. Musil

 

Informace o výstavách EMO Hannover, MSV Brno – Ing. Čáp

 

Informace o projektu TPSVT ve výzvě OP TAK

 

 

 

09.03.2023

      newsletter SST-Info č. 1/2023

 

 Vedle svazového časopisu Svět strojírenské techniky, vychází další vydání newsletteru "SST - info".

 

newsletter SST-Info č. 1/2023 - KE STAŽENÍ ZDE

 

16.10.2022

Dne 3.listopadu 2022 se uskutečnilo setkání obchodních ředitelů členských firem Svazu strojírenské technologie, které bylo opět spojeno s workshopem projektu Technologická platforma Strojírenská výrobní technika. Hostitelem setkání byla společnost YAMAZAKI-MAZAK, s.r.o.

 

Program setkání:

30.7.2022

Dne 23. června 2022 proběhlo v prostorách hotelu Rustikal v Hustopečích u Brna setkání obchodních ředitelů členských firem Svazu strojírenské technologie, které bylo opět spojeno s workshopem projektu Technologická platforma Strojírenská výrobní technika. Hostitelem setkání byla tentokrát společnost Fermat CZ, s.r.o.

 

Program jednání byl následující:

14.7.2022

Hostitelem setkání technických a výrobních ředitelů, které bylo spojeno s workshopem projektu Technologická platforma Strojírenská výrobní technika (TPSVT), byla dne 9. června 2022 akciová společnost HESTEGO ve Vyškově.

 

04.05.2022

      newsletter SST-Info č. 2/2022

 

 Vedle svazového časopisu Svět strojírenské techniky, vychází další vydání newsletteru "SST - info".

 

newsletter SST-Info č. 2/2022 - KE STAŽENÍ ZDE

 

13.03.2022

      newsletter SST-Info č. 1/2022

 

 Vedle svazového časopisu Svět strojírenské techniky, vychází další vydání newsletteru "SST - info".

newsletter SST-Info č. 1/2022 - KE STAŽENÍ ZDE

 

10.11.2021

      newsletter SST-Info č. 5

 

 Vedle svazového časopisu Svět strojírenské techniky, vychází další vydání newsletteru "SST - info".

 

newsletter SST-Info č. 5 - KE STAŽENÍ ZDE

 

26.8.2021

      newsletter SST-Info č. 4

 

 Vedle svazového časopisu Svět strojírenské techniky, vychází čtvrté vydání newsletteru "SST - info".

 

newsletter SST-Info č. 4 - KE STAŽENÍ ZDE

 

10.6.2021

Dne 17. 6. 2021 se na ČVUT Praha -  v Horské ulici č. 3 -  konalo setkání technických a výrobních ředitelů SST spojené s workshopem projektu Technologická platforma strojírenská výrobní technika (TPSVT)

Program setkání byl následující:

9.6.2021

Program setkání obchodních ředitelů Svazu strojírenské technologie spojený s workshopem Technologické platformy (TPSVT) dne 16. 6. 2021 na ČVUT Praha, Horská ul. 3.

Setkání se uskutečnilo od 10:00 do cca 14:00 hodin prezenční formou . 

Program:

26.4.2021

      newsletter SST-Info č. 3

 

 Vedle svazového časopisu Svět strojírenské techniky, vychází třetí vydání newsletteru "SST - info".

 

newsletter SST-Info č. 3 - KE STAŽENÍ ZDE

 

12.4.2021

      newsletter SST-Info č. 2

 

 Vedle svazového časopisu Svět strojírenské techniky, vychází již druhé vydání newsletteru "SST - info".

 

newsletter SST-Info č. 2 - KE STAŽENÍ ZDE

 

18.1.2021

          První číslo nového newsletteru SST-Info

 

v dnešní obtížné době, kdy členské společnosti SST překonávají bezprecedentní problémy související s poklesem poptávky v důsledku restrukturalizace řady průmyslových odvětví a přetrvávající pandemie, se ukazuje jako potřebné posílit vzájemnou  informovanost mezi SST a jeho členskými firmami. Proto se vedení SST rozhodlo pro vydávání newsletteru pod názvem SST - info, který by měl do budoucna přinášet především aktuální zprávy ze života členských podniků, ale také informace ze státní správy ČR, Evropské komise, Evropské asociace průmyslu výrobních strojů CECIMO a dalších asociací ve světě. Vedle svazového časopisu Svět strojírenské techniky, který pro vás bude vycházet i nadále, bude cílem SST - info  zachytit důležité aktuality. Aby byl nový newsletter skutečným zrcadlem svazového života, potřebuje nezbytně zpětnou vazbu od členských subjektů SST. Ve Vašich firmách se toho určitě hodně  děje, co by mohlo zajímat i širší okruh čtenářů z ostatních členských podniků SST.

    Jedním z cílů tohoto informačního newsletteru bude zasadit naše vnitřní problémy do širších souvislostí. Koronavirová krize se totiž kromě svých jednoznačně devastačních dopadů stává také prubířským kamenem schopnosti jednotlivých průmyslových firem obstát v této mimořádné situaci, udržet své tržní pozice a připravit se na další etapu rozvoje našeho oboru.

    Pro první číslo SST-info jsme pro vás zpracovali výtah z podzimního statistického  toolboxu CECIMO, který již odráží vliv první vlny pandemie. Pro další čísla připravujeme informaci o dohodě EU s Velkou Británií  a o dohodě mezi EU a Čínou o pravidlech, která by měla usnadnit přístup evropských firem na čínský trh. Hodláme rovněž sledovat, jakým způsobem bude v České republice  využito finančních prostředků z  mimořádných covidových fondů Evropské unie a jejího schváleného rozpočtu, a to především prostřednictvím národních projektů v oblasti strojírenství. Předpokládáme, že SST – info bude vycházet pouze v elektronické podobě s periodicitou 1 – 2 měsíce. Rozesílám bude elektronickou cestou a současně bude zveřejněn na webových stránkách Svazu strojírenské technologie www.sst.cz v rubrice Média - SST-info.

    Bude nás těšit, pokud se nový projekt newsletteru u vás setká s příznivým ohlasem a dáte nám o tom vědět. Stejně pozitivní dopad však bude mít jakákoli kritická námitka, korekce naší koncepce nebo nápad, který by přispěl ke zlepšení obsahu tohoto informačního newsletteru, který má sloužit především vám, našim členským podnikům.

První číslo nového newsletteru SST-Info - KE STAŽENÍ ZDE

 

19.10.2020

Pravidelné druhé, podzimní setkání obchodních ředitelů SST spojené s workshopem projektu TPSVT se uskutečnilo 22. 10. 2020 od 13:00 do 15:00 hodin.. Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a následně vyplývajících zpřísněných bezpečnostních opatření vydaných Ministerstvem zdravotnictví ČR jsme zvolili formu video-konference.

 

Jednotlivé projednávané materiály- prezentace  ke stažení:

Prezentace ředitele SST Ing. Paclíka

Prezentace zástupce společnosti FANUC Ing. Grohse

Prezentace zástupce společnosti PENTA Trading Ing. Matošky

Prezentace o projektu TPSVT Ing. Smolíka

Prezentace společnosti RCMT Ing. Sulitky

Prezentace zástupce České spořitelny Ing. Svobody

Prezentace zástupce SST Ing. Čápa

Prezentace zástupce SST Ing. Musila

 

18.10.2020

Setkání se uskutečnilo dne 22. 10. 2020 od 9:00 do 11:00 hodin formou video-konference.  Telekonferenční platformu jsme zvolili z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a následně vyplývajících zpřísněných bezpečnostních opatření vydaných Ministerstvem zdravotnictví ČR.

 

Nosným tématem setkání byla Robotika a Digitalizace pro strojírenskou výrobní techniku s prezentacemi předních specialistů RCTM a zástupců společností zaměřených na řešení robotizace a digitalizace ve výrobě.

 

Program :

 

9:00-9:15 O. Paclík (SST): stav oboru (roční zpráva oboru, výsledky 1.pol. + CECIMO)

 

9:15-9:30 J. Smolík (TPSVT): stav platformy TPSVT, nový projekt, hlavní výstupy, komentář k využití dotazníků (proč a jak), výzva ke spolupráci na dalších Projektových aktivitách

 

9:30-9:45 P. Kolář (IPA CIIRC): Výzkum výrobních strojů a technologií v oddělení IPA CIIRC. Představení CIIRC ČVUT a jeho oddělení IPA. Informace ke vzniku výzkumné  infrastruktury RICAIP. Představení výzkumných témat Testbedu CIIRC – inteligentní výrobní stroje a technologie.

 

9:45-10:00 J. Švéda (RCMT): Roboty v obrábění. Proč obrábět s roboty (výhody/nevýhody), možnosti řízení pohybu robota po spojité trajektorii, technologické zkušenosti z realizovaných experimentů

.

10:00-10:20 R. Novotný (SIDAT): Monitoring provozu obráběcích strojů v MES. Stručné představení MES SIDAS, ukázka připojení obráběcích strojů na MES, ukázka vyhodnocení dat o chodu stroje v systému SIDAS (aktuální data + historian), demonstrační řešení z Testbedu CIIRC ve spolupráci s RCMT.

 

10:20-10:40: R. Velebil (KUKA): Roboty integrované s obráběcím strojem. Příklady možností integrace robotů KUKA do pracovních cyklů obráběcího stroje. Příklad realizovaného projektu AVN pomocí robota (ukázky úvodních simulací a posuzování řešení, příprava řízení).

 

10:40-11:00: O. Janík (IFM): Condition monitoring CNC strojů. Využití analýzy vibrací při detekci poškození a opotřebení strojů ve výrobě. Diagnostika vřeten a kuličkových šroubů na CNC obráběcích strojích. Příklady řešení z praxe.

 

 

 

 

11.6.2020

PROGRAM SETKÁNÍ OBCHODNÍCH ŘEDITELŮ SPOJENÉHO S WORKSHOPEM TPSVT

 

MÍSTO KONÁNÍ:   FIRMA RENISHAW S.R.O., UL. OLOMOUCKÁ 83, 627 00 BRNO

 

DATUM KONÁNÍ: ČTVRTEK 11. června 2020 

9.12.2019
  • Projekt „Vzdělávání k rozvoji členských podniků Svazu strojírenské technologie“

 

Registrační číslo projektu:   CZ.03.1.52/0.0/0.0/19_110/0010947

Doba realizace projektu:             1.6. 2019 – 31.5.2022

Celková výše projektu:                 29 986 432,00 Kč

Příjemcem  je Svaz strojírenské technologie, z.s..

Cílovou skupinu tvoří zaměstnanci jednotlivých členských podniků.

Členové čerpají dle pravidel de minimis (200 000 EUR, ve třech po sobě jdoucích účetních obdobích) – datum přidělení určuje sdružení dle míry vyčerpání de minimis člena – lze přidělovat i postupně v průběhu 2019-22)

Cílem projektu je zvýšit úroveň znalostí a dovedností zaměstnanců a zajistit tak soulad jejich kvalifikací a kompetencí s požadavky na vykonávané pracovní činnosti.

Zaměstnanci se zapojí do projektu formou vzdělávání v těchto oblastech:

  • Aktivita
  • Obecné IT
  • Měkké a manažerské dovednosti
  • Technické a jiné odborné vzdělávání
  • Účetní, ekonomické a právní kurzy
  • Jazykové vzdělávání

Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

14.10.2019

Pozvánka

Svaz strojírenské technologie, pořádal ve dnech 7. 11.. – 8. 11 2019. setkání OŘ společně s Workshopem TPSVT. Tentokrát se setkání uskutečnilo na pozvání členské firmy Argo Hytos s.r.o. ve Vrchlabí.  Po prezentaci  nám vedení společnosti představilo v komentované prohlíce montáž hydraulických agregátů. 

Dále jsme se přemístili do Špindlerova Mlýna, kde v hotelu "Club hotel Harmony" proběhla druhá část setkání a zároveň zda bylo zajišťeno i ubytování.

Podrobné informace naleznete v rubrice "Média" - "Napsali o nás" nebo v časopise "Svět strojírenské techniky" vydání č. 3

21.6.2019

Svaz strojírenské technologie, uspořádal ve dnech 20. 6. – 21. 6. 2019. setkání OŘ. Tentokrát se setkání uskutečnilo na dvou místech, nejprve se v Brně představila nová členská firma SCHUNK Intec.  Společně jsme si prohlédli showroom a seznámili jsme se s výrobky upínací techniky a uchopovacích systémů.

Dále jsme se přemístili do Hustopečí, kde v hotelu Rustikal bude probíhala odpolední oficiální část setkání.

 

 Všechny prezentace projednávané na setkání nalezneze ZDE

 

9.11.2018

Podzimní setkání obchodních ředitelů spolu s Workshopem TPSVT se konalo ve dnech 8. - 9. listopadu 2018 na pozvání firmy Dormer Pramet v Šumperku.

 

8.6.2018

jarní setkání obchodních ředitelů členských podniků Svazu strojírenské technologie, se konalo ve dnech 07.06. – 08.06. 2018. Setkání se tentokrát uskutečnilo na pozvání firmy TRENS SK, a.s. v Trenčíně.

 

 

 


15.5.2018

 

Workshop TPSVT spojený se setkáním technických a výrobních ředitelů SST a  AERO DNY Dormer Pramet a AXA se konal v úterý dne 15. 5. 2018 na Letišti Plzeň Líně, Hangár 3

         
 

 

21.11.2017

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček společně s náměstkem ministra pro průmysl Eduardem Muřickým a prezidentem Svazu strojírenské technologie Miroslavem Šabartem předali ceny vítězům 19. ročníku soutěže mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů. Soutěž pořádal Svaz strojírenské technologie a zapojilo se do ní 135 žáků ze třiceti středních odborných škol a učilišť z celé České republiky.

15.11.2017

Setkání obchodních ředitelů členských podniků Svazu strojírenské technologie a jednání  Workshopu Technologické platformy Strojírenská výrobní technika,  se konalo ve dnech 9. - 10. listopadu 2017 v prostorách společnosti HESTEGO, s.r.o., ve Vyškově.

 

 

29.8.2017

 

Fakulta strojní – ČVUT v Praze, pořádá při příležitosti 59. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně

18. ročník konference v rámci cyklu

INTEGROVANÉ INŽENÝRSTVÍ V ŘÍZENÍ PRŮMYSLOVÝCH PODNIKŮ

S TEMATICKÝM ZAMĚŘENÍM - PROBLÉMY ZNALOSTNÍHO MANAGEMENTU V PODNIKU 21. STOLETÍ

 

Datum konání: 11. října 2017 od 13:00 do 17:00

Místo konání :  Kongresové centrum BVV, sál B, Výstaviště 405/1, Brno

Cíle konference zde

Bližší informace zde ke stažení

25.7.2017

Získejte kolegu podle vašich představ !

Zapojte se do projektu Vzdělání praxí pro zvýšení zaměstnanosti a získejte potenciálního zaměstnance, kterého si sami zaškolíte a prověříte v praxi.

Navíc máte možnost získat za novou posilu do svého týmu finanční kompenzaci z evropských fondů.

Bližší informace čtěte zde:

26.6.2017

DNY OBRÁBĚNÍ – DORMER PRAMET

Pozvánka na tradiční DNY OBRÁBĚNÍ (CUTTING DAYS), účastníci se mohou těšit na nové výzkumné, vývojové a školicí centrum – EXPERIENCE centrum. Dále mohou shlédnout ukázky obrábění, výstavu řezných nástrojů i výstavu partnerů akce a umožněna bude i prohlídka výroby. Letos i s exkurzí na přečerpávací vodní nádrž Dlouhé Stráně – technický div Česka.

Místo konání: Pramet Tools, s.r.o., Šumperk

Datum konání akce: 4. – 12. 9. 2017

Pro více informací a registraci navštivte – www.dnyobrabeni.cz

15.6.2017

Setkání technických a výrobních ředitelů členských podniků Svazu strojírenské technologie,

se konalo ve čtvrtek dne 22. 6. 2017 na ČVUT v Praze, Fakulta strojní.

Program setkání :

 

6.6.2017

POZVÁNKA na TOSday 2017
Informace o nejnovějších produktech, praktické ukázky technologií obrábění na strojích TOS VARNSDORF
ZÁKAZNICKÝ DEN

Místo konání: areál TOS VARNSDORF a.s.

Datum konání 13. června 2017

Bližší informace zde

 

27.4.2017

Setkání obchodních ředitelů členských podniků Svazu strojírenské technologie a jednání  Workshopu Technologické platformy Strojírenská výrobní technika,  se konalo ve dnech 1. - 2. června 2017 v prostorách společnosti Walter, s.r.o. Blanenská 1289. 664 34 Kuřim.

 

 

 

 

07.11.2016

Publikační činnost Svazu strojírenské technologie

Svaz strojírenské technologie kromě vydávání svého vlastního časopisu "Svět strojírenské techniky" spolupracuje s mnoha dalšími tiskovými médii. V rubrice" MEDIA - NAPSALI O NÁS" se můžete podrobně seznámit s bohatou publikační činností Svazu, naleznete zde původní materiály autorsky zpracované tiskovou mluvčí a dalšími pracovníky SST, dále rozhovory poskytnuté ředitelem SST, popř. členy představenstva SST a managementu členských subjektů SST, dále redakční materiály vytvořené na základě podkladů poskytnutých SST, popřípadě články vážící se k tématům navrženým SST s ohledem na propagaci zájmů členských firem a aktuálních témat oboru obráběcích a tvářecích strojů a nakonec redakční materiály připravené z podnětu tiskové mluvčí a PR články členských firem, popř. komerční texty.
Přepněte na MEDIA - NAPSALI O NÁS

26.10.2016

setkání obchodních ředitelů členských podniků Svazu strojírenské technologie, se konalo ve dnech 22. 11. – 23. 11. 2016. Sraz účastníků byl tentokrát v 10,30 hod v prostorách společnosti EMP, s.r.o.  Nádražní 394 , 684 01 Slavkov u Brna . Zde přivítal účastníky p. Ing. Vladimír Mogiš, představil společnost EMP a účastníci, rozděleni do 3 skupin, si prohlédli provoz.

Následně, po skončení programu ve společnosti EMP, se účastníci vlastními vozy přesnuli do hotelu Rustikal v Hustopečích u Brna, kde setkání pokračovalo s následujícím programem:.

25.10.2016

Výstava IMTS 2016 Chicago, USA

Výstavu organizoval americký svaz AMT na výstavišti McCORMICK PLACE. Velmi rozlehlé výstaviště mělo čtyři výstavní haly orientované podle světových stran a rozdělené podle technologie vystavovaných komodit. Na výstavě byly zastoupeny všechny významné oborové firmy z celého světa. Nejvíce výrobců bylo z USA, EU, Japonska a Koreje.
Stánek SST byl v západní hale společně se zástupci světových svazů výrobců MT z 21 zemí.
Podle oficiálních údajů organizátora byla výstava realizována na celkové ploše 41.100 m2. Zúčastnilo se jí 115.612 návštěvníků a vystavovalo 2.408 společností.

20.10.2016

Setkání technických a výrobních ředitelů členských podniků Svazu strojírenské technologie  se  konalo dne 3. 11. 2016 ve společnosti KSK Precise Motion, a. s. v Kuřimi

PROGRAM SETKÁNÍ:

18.10.2016

Publikace "Panorama zpracovatelského průmyslu"

Svaz strojírenské technologie se podílel na spolupráci a tvorbě publikace "Panorama zpracovatelského průmyslu ČR 2015".

Na níže uvedených odkazech jsou k dispozici  elektronické verze zmiňované publikace v českém a anglickém jazyce, které, uznáte-li za vhodné, si můžete zde stáhnout:

 

http://www.mpo.cz/dokument181686.html

 

http://www.mpo.cz/dokument181691.html

20.6.2016


setkání obchodních ředitelů členských podniků Svazu strojírenské technologie,  se konalo dne 30. 6. 2016 od 11,00 hod v prostorách společnosti Weiler Holoubkov, s.r.o. a Resort Brdy, Mýto

13.06.2016

METALLOOBRABOTKA Moskva 2016

Ing. Pavel Čáp, SST

Moskevský strojírenský veletrh METALLOOBRABOTKA 2016 - 17. mezinárodní specializovaná výstava zařízení, přístrojů a nástrojů pro kovoobrábění a tváření - se konala od 23. do 27. května 2016 opět v komplexu EXPOCENTRE, který vedle vlastní výstavní funkce slouží jako zázemí pro organizátory veletrhu, doprovodné semináře i stravování. Veletrh byl zaměřen na obráběcí a tvářecí stroje s příslušenstvím včetně nástrojového vybavení, slévárenská a svařovací zařízení, vybavení pro tepelné úpravy, měřicí zařízení a materiály.

Největší ruský veletrh v oboru výrobních strojů získal za dobu své existence mezinárodní reputaci a stal se pro světové výrobce obráběcích a tvářecích strojů velmi atraktivním. Letos byla nepřehlédnutelná účast vystavovatelů zejména z Německa, Švýcarska, Japonska a Číny.

10.5.2016

Výjezdní zasedání vědecké rady ČVUT, FS v KOVOSVITU MAS, a.s.

Dne 21.4.2016 proběhlo v Praze, na půdě ČVUT, fakulty strojní (dále jen FS), katedry RCMT interní školení pro obchodní zástupce a vybrané pracovníky spol. KOVOSVIT MAS, a.s. Přednášky se týkaly speciálních technologií, možnosti jejich využití, tržního potenciálu a stavby a konstrukce prototypového stroje, který ve spolupráci s RCMT společnost vyvíjí. Došlo i na praktické ukázky na vývojovém pracovišti ČVUT, FS.

6.5.2016

Postřehy z CCMT Shanghai 2016

KOVOSVIT MAS, a.s. byl jedinou českou strojírenskou společností, která na CCMT Shanghai v Číně vystavila svůj vlastní stroj. Konkrétně se jednalo o obráběcí stroj MCU 700, o který se strhl obrovský zájem a přímo na veletrhu si našel svého koncového zákazníka.
„Ve dnech 11. – 15.4.2016, kdy se CCMT v Shanghai konal, jsme zejména v oblasti Aerospace zaznamenali největší zájem o obráběcí stroje série Multicut a MCU. Získali jsme několik zajímavých poptávek a dva přísliby na koupi dalších obráběcích strojů typu MCU 700 a MCU 1100. O nákup dalšího stroje MTC 630 projevil vážný zájem jeden z předních zákazníků leteckého průmyslu“, uvedl p. Ing. Josef Hrubec, manažer obchodního týmu pro export.
Stánek KOVOSVIT MAS navštívila mimo jiné i česká delegace senátorů vedená p. Ing. Zdeňkem Škromachem, kterému bylo představeno celé produktové portfolio společnosti a její aktivity v Číně.

Ing. Josef Hrubec, manažer obchodního týmu pro export

26.04.2016

Organizace výstavy
Devátý ročník výstavy CCMT 2016 pořádal čínský svaz výrobců a uživatelů obráběcích a tvářecích strojů CMTBA v areálu výstaviště Shanghai New International Expo Centre - Pudong. Oproti poslední výstavě CCMT 2014, která byla na tomto výstavišti v únoru 2014 byly tentokrát využity další 3 haly, takže celkový počet výstavních hal byl 10. Mezinárodní výstaviště v Pudongu má celkem 17 velkých hal a v době výstavy CCMT byla v 7 halách areálu souběžně výstava sklářských strojů. Z dosavadních devíti ročníků výstavy CCMT se 6 výstav konalo v Shanghaji, jedna v Pekingu a dvě v Nanjingu. Česká expozice byla realizována v Nanjingu v roce 2012.

10.2.2016

       Svaz strojírenské technologie připravil ve spolupráci s firmou Exponex s.r.o. již třetí ročník Strojírenského fóra. Konference se konala ve  dnech 22. – 23. března 2016 se v reprezentativních prostorách Obecního domu v Praze.

9.2.2016

Veletrh Věda, Výzkum, Inovace - termín konání  9.-11.3.2016 na výstavišti BVV v Brně.

Partner veletrhu - Svaz strojírenské technologie

9.2.2016

Elektrotechnická asociace České republiky pořádá pod patronací Svazu průmyslu a dopravy ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a ve spolupráci se společností EXPONEX první ročník odborné konference Připraveno pro průmysl 4.0, která proběhne dne 17. února 2016 v Obecním domě v Praze. Program konference naleznete zde, profily hlavních přednášejících pak zde . On-line přihlášku si stáhněte zde.

9.2.2016

SST doporučuje:
Ministerstvo průmyslu a obchodu společně s Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest ve spolupráci s brněnským VIDA! Science Centrem pořádají 25.února 2016 v Brně konferenci nazvanou „Průmysl 4.0 v praxi“. Účast na konferenci je bezplatná. Vzhledem k omezené kapacitě prostor je však účast pouze pro registrované. Z tohoto důvodu svou účast potvrďte nejpozději do pátku 19. února 2016 na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V přihlášce uveďte jméno účastníka,pozici, název společnosti, telefonní číslo a svůj e-mail.

sst

© 2015 SST

webdesign
COMPEA, s.r.o.